تاکنون هیچ نظر و امتیازی برای این محصول ثبت نگردیده است
با زبان فارسی
کدکالا: 7026
تخفیف 10%

آرامش زندگی در پرتو تقوا

کتاب « آرامش زندگی در پرتو تقوا » به قلم حبیب الله فرحزاد
آرامش زندگی در پرتو تقوا
موجود
90,000 ریال
81,000 ریال

همه انسان ها فطرتا در پی حل مشکلات و رفع موانع سر راه و رسیدن به رشد و کمال و سعادت خویش اند. به دنبال کلیدی هستند که بتواند در آرامش و خوشبختی را به روی آنان بگشاید.

آیا کلیدی که بتواند در مسیر سعادت انسان همه در های بسته را بگشاید، و برای زندگی انسان آرامشی سرشار به ارمغان آورد و جود دارد؟ بنا به فرموده قرآن چنین کلیدی وجود دارد، و آن تقوا و خویشتن داری است.

در بخشی از متن این کتاب می خوانیم :

یکی از دوستان ما می گفت : وامی نیاز داشتم که مغازه ای تهیه کنم. تقاضای وام کردم. گفتند: برای مغازه وام نمی دهیم. برای ماشین می دهیم . باید فاکتوری برای ماشین بیاوری تا به تو وام بدهیم . من از علما پرسیدم، گفتند: چون موردش برای کار دیگری است، اشکال شرعی دارد. من هم صرف نظر کردم گفتم: خدایا ، من فقط و فقط به خاطر این که این کار حرام است ، انجام نمی دهم.

گفت: چند روز بعد یکی از بستگان ما خودش به من زنگ زد و گفت: من مبلغی پول اضافه دارم و نیازی به آن ندارم وبه عنوان قرض الحسنه به من داد و من کارم را انجام دادم.

مولا علی می خواستند به مسجد بروند. مرکبشان را به غلام دادند تا نگه دارد. این غلام دهانه و افسار مرکب را باز کرد و آن را فروخت و فرار کرد. حضرت وقتی برگشتند دیدند، مرکب هست ، ولی دهانه و افسار را برداشته و فرار کرده است. یکی درهم به کسی دادند و دهانه و افسار خریدند.

من می خواستم درهمی به بدهم. چیزی که او از راه حرام به دست آورد، من از راه حلال به او می دادم. عجله کرد! ما اگر عجله نکنیم و در وقتش روزی به ما می رسد.

بنابراین ، یکی از چیز هایی که خیر و برکت و روزی گسترده برای می رساند،پرهیز ازگناه و داشتن تقواست. اگر مردم تقوا را در زندگی رعایت کنند. در برکات آسمان و زمین به روی آن ها باز خواهد شد.

آرامش زندگی در پرتو تقوا / صفحه ی 25-26

سایر مشخصات محصول

نویسنده : حبیب الله فرحزاد
انتشارات : طوبای محبت
شابک : 978-600-366-089-2
موضوع : تقوا / آرامش و آسایش / اخلاق اسلامی
سایز : رقعی
تعداد صفحات : 205

نظرات

برچسب ها