تاکنون هیچ نظر و امتیازی برای این محصول ثبت نگردیده است
با زبان فارسی
کدکالا: 2286
تخفیف 10%

آداب الطلاب

کتاب " آداب الطلاب " به قلم شاکر برخوردار فرید که به موضوع تعلیم و تربیت طلاب علوم دینی بر اساس نظر و نصایح حضرت آیت الله مجتهدی تهرانی می پردازد.
آداب الطلاب
نا موجود
700,000 ریال
630,000 ریال

کتاب حاضر مجموعه سخنان و تجربیات عالم ربانی و معلم اخلاق , رئیس و موسس حوزه علمیه حضرت آیت الله حاج شیخ احمد مجتهدی تهرانی است که قریب 60 سال از عمر شریف خود را در جهت تعلیم و تربیت طلاب علوم دینی سپری کرده اند. در این کتاب سعی شده که این آداب و رسوم , از حالت دستورات خشک و آیین نامه ای خارج و به صورت حکایات شیرین و با زبانی ساده و بدون به کار بردن کلمات مشکل و سخت آورده شود و در کنار آن بیش از ششصدحدیث با ذکر منابع و با اعراب گذاری و ترجمه آن به مناسبت های مختلف گنجانیده شده است

این کتاب جلد اول از کتاب هایی با عنوان سلسله مباحث اخلاقی و حوزوی است

برخی از عناوین کتاب عبارتند از:

چهل حدیث در فضیلت تحصیل علم

منزلت طلبه و عالم از نظر اسلام

همه طلاب نیازمند  به استاد اخلاق هستند

طلاب و نیت صحیح داشتن

چند خصوصیت طلبه و روحانی

طلاب و رابطه با اساتید خود

حکایتی جالب از حضرت آیت الله مجتهدی

در بخشی از این کتاب می خوانیم:

توسلات استاد:حضرت استاد مجتهدی می فرماید: همانطور که گفتم علت موفقیت من همین مجالس توسل و روضه و سینه زنی در کنار درس های طلبگی است, از زمانی که طلبه بودم پنجشنبه ها در منزلمان روضه برقرار کردم , یعنی از سال1361 قمری که الحمدالله تاکنون ادامه دارد. استادمان شیخ علی اکبر برهان ( رحمة الله علیه ) در تهران مسجد لرزاده بودیم ایشان هفته ای یک شب سینه زنی برقرار می کردندو می فرمودند: من هر چه دارم از همان روضه ها و سینه زنی ها که برای اهلبیت علیهم السلام گرفته ام می باشد.الان هم هر روز در این حوزه علمیه در کلاس عمومی, روضه می خوانیم.شبها و روزها ی وفات و شهادت سینه زنی داریم و طلبه ها را با اهلبیت علیهم السلام پیوند ولایت می زنیم.

هرکس در این حوزه علمیه روزهای شهادت بگوید درس ما تعطیل است من از او راضی نیستم. بلکه روزهای شهادت درس ما عوض می شود, درس ما مبدل به روضه خوانی و سینه زنی و گریه می شود و این درس اصلی ماست و این ضرب, ضربا, درس فرعی است.

( کتاب آداب الطلاب / 238 و 239 )

سایر مشخصات محصول

نویسنده : شاکر برخوردار فرید
انتشارات : نشر موسسه انتشاراتی لاهوت
شابک : 978-964-7762-97-7
قیمت :
موضوع : سلسله مباحث حوزوی / راه و رسم زندگی
شماره کتاب شناسی ملی : 84_45479
سایز : وزیری
تعداد صفحات : 672 صفحه
نوع جلد : سلفون (جلد سخت)

نظرات

برچسب ها