تاکنون هیچ نظر و امتیازی برای این محصول ثبت نگردیده است
با زبان فارسی
کدکالا: 2238
تخفیف 10%

آخرین نخست وزیر

کتاب آخرین نخست وزیر زندگی و زمانه میر حسین موسوی (1320 ـ 1368 ) به قلم جواد موگویی
آخرین نخست وزیر
موجود
260,000 ریال
234,000 ریال

 این کتاب جلد اول پژوهشی است که روایتی است از زندگی آخرین نخست وزیر ایران. نویسنده در این نوشتار کوشیده است بدون جانبداری و بر اساس مستندات, برگ هایی از تاریخ ایران را به رشته ی تحریر درآورد که با زندگی آخرین نخست وزیر ایران گره خورده است.این جلد در برگیرنده تولد تا پایان دوران نخست وزیری  است و جلد دوم به سال های انزوای پس از نخست وزیری و در نهایت نقش آفرینی او در انتخابات چالش برانگیز سال 88 می پردازد.

برخی از عناوین کتاب عبارتند از:

تولد

گالری نقاشی و آغاز زندگی هنری

سرانجام حسن و محبوبه

انتشارات قلم,جنبش مسلمانان و سفر به آمریکا

چند روز وزارت!

ابهام پس از 27 سال!

ایستگاه استعفا

در بخشی از این کتاب می خوانیم:

واخر تیر سال 64 آقای خامنهای نزد امام رفت تا ایشان را در جریان مسئله ای مهم و سرنوشت ساز بگذارد. موضوع درباره اختلاف های او با نخست وزیر بود. چند ماه قبل آقای خامنه ای 600 مورد تخلف نخست وزیر موسوی را از قانون اساسی به مجلس داده بود. اقدامی که به شدت موسوی را عصبانی کرده بود.« موسوی در شورای مرکزی حزب با عصبانیت مقابل آقا ایستادکه چرا این کار را کردید؟ آقا فرمود:« من باید طبق قانون عمل می کردم و به شما تذکر می دادم. شما باید به قانون توجه می کردید.» موسوی با وقاحت جلو آیت الله خامنه ای گفت: « این کیفرخواست شما علیه من است!» آقا فرمود: « من غیر از این نمی توانستم کاری کنم. شما باید توجه می کردید.»

اختلاف ها در پایان 4 سال دوران ریاست جمهوری آقای خامنه ای, او را به این نتیجه رسانده بودکه دیگر نمی تواند با نخست وزیر خود کار کند. به همین دلیل تصمیم گرفت برای بار دوم در انتخابات کاندید نشود.« آیت الله خامنه  ای به خاطر اختلاف هایی که با دولت در خصوص تمرکززدایی از اقتصاد و بعضی از افراد کابینه داشتند, مایل به انتخاب مجدد به عنوان رئیس جمهور نبودنددوستان ایشان و بیش از همه خود من با اصرار زیادی ایشان را قانع به ضرورت حضور کردیم.نظر امام راحل نیز همین بود. ایشان با صراحت قید کردند که در صورت انتخاب مجدد, مصمم به اصلاحاتی در ترکیب دولت هستند.

امام شرط آقای خامنه ای را برای انتخاب آزادانه نخست وزیر پذیرفتند. ایشان نیز در رقابت با حبیب الله عسکر اولادی و سید محمود کاشانی, کاندیدا شدند.

(کتاب آخرین نخست وزیر / صفحه 244 و 245 )

سایر مشخصات محصول

نویسنده : جواد موگویی
انتشارات : نشر شهید کاظمی
شابک : 978-600-8200-80-2
قیمت :
موضوع : سرگذشتنامه نخست وزیر ایران
شماره کتاب شناسی ملی : 4676072
سایز : رقعی
تعداد صفحات : 368 صفحه
نوع جلد : شومیز (معمولی)

نظرات

برچسب ها